Haberler ve Duyurular

Karpen Plastik Üretimin Yarısını İhraç Ediyor


Üretimin yarısını ihraç eden firma ürettiği ürünleri 15 ülke pazarında satışa sunuyor

PVC plastik sektöründe, 1995 yılından beri faaliyet gösteren Karpen Plastik, kaliteli üretimi sayesinde kısa sürede önemli oranda büyüme sağladı. 2004 yılında PVC üretimine giren firma 10 bölge deposu ve Türkiye genelinde 450 bayi ağı ile faaliyetlerine devam ediyor.

PVC sektöründe aranılan lider bir firma olma çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Yönetim Kurulu Başkanı Halil Cankar, “Karpen olarak eğitimli ve kalifiyeli personelimizle dünya standartlarında üretim yaparak üst seviyede bir müşteri memnuniyeti sağlamak ve bütün süreçlerde daima gelişmeye odaklı çalışmalarımızı ilerletiyoruz. Kar Alüminyum olarak da 2011 yılı itibariyle çalışmalarımız başlamış olup Gaziantep’te alüminyum  ilk fabrika olma gururunu yaşıyoruz. Bayilerden almış olduğumuz güç ile fabrikayı açma noktasına gelmiş bulunmakta olup sektörde adıyla, kalitesiyle çok farklı bir ürün çıkarmayı ve pazara sunmayı hedefliyoruz. PVC’de olduğu gibi alüminyumda da bayilerimiz görüş ve önerilerini dikkate alarak AR-GE birimimizin öncülüğünde aranılan bir ürün üretmek istemekteyiz” dedi.

Ürünlerimiz PVC-ALM olarak iki ana gruba ayırdıklarını belirten Cankar, “ Pvc profil olarak 5 serimiz bulunmakta 3 odacıklı 60’lık seri,4 odacıklı 60’lık seri, 5 odacıklı 71’lik seri, sürme seri ve pervazlı sinekli sürme seri olarak sıralayabiliriz. Alüminyum olarak küpeşte malzemeleri, vitrin malzemeleri, sineklik profilleri, stor perde malzemeleri, duşakabin profilleri, mobilya, kepenk profil çeşitlerinin üretimini yapıyoruz” diye konuştu.

Her geçen gün bayilerine daha kaliteli ürün çıkarmak için çalışmalarını devam ettirdiklerini dile getiren Cankar, “Karpen Plastik olarak kendimize has olan tasarımımız kuşkonmaz profili dediğimiz çatı ürünümüzü ar-ge çalışmalarımız sonucu ürettik. Geçtiğimiz yıldaı yatırımlara ağırlık verdik.  PVC olarak 3 yeni extruder hattı alarak aylık bin 200 ton üretim kapasitesine ulaşmış bulunmaktayız. 2011 yılında alüminyum fabrikasını kurduk üretime başladık. Bu yılda ciro anlamında yüzde 20 oranında büyümeyi hedefliyoruz” dedi.

Üretimin yarısını ihraç ettiklerini belirten Cankar, 15’in üzeri ülkeye ürünlerini ulaştırdıklarını söyledi. Cankar, “Karpen Plastik olarak ihracat çalışmalarımız 2005 yılında başladı. Her geçen yıl ihracat rakamlarımız arttırıyoruz. İhracat yaptığımız ülkelerin başında Irak, İran, Libya, Cezayir, Tanzanya, Tacikistan, Kazakistan, Afganistan, Gürcistan, Bosna Hersek geliyor. Hedefimiz farklı pazarlara açılarak ihracat çıtamızı yükseltmektir. Yeni yılda girmek istediğimiz ülkeler mısır Senegal, Gine gibi Batı Afrika ülkeleridir.” diye konuştu.